Strava
Free app for Android and iPhone

Bira, mideye tava aşığım ben sana!

14
DEC
8:00 AM Sunday
Meet Up Spot Üsküdar
Casual (No-Drop) / Mostly Flat

Tur gayet basit ve hafif... Üsküdar iskelesinden Beykoz çayırına dek sahilinden kimseyi yormayacak, geride de koymayacak bir ortalama ile pedallayıp Akbaba köyüne giriyor ve kahvede çay molası veriyoruz.

Daha sonra günü tek tırmanışı Kavak-Poyraz-Fener üçlüsüne yol veren rampayı geride bırakıp İstanbulun ucu, Marmaranın Karadenize, ya da tam tersi, kavuştuğu Anadolufenerine girip elimizde kalan son manzaraya bakıyoruz. Geldiğimiz yoldan geri dönüp Anadolukavağına inen sağlı sollu ağaçlarla kaplı Yoros Kalesi yolundan iskele meydanına giriyoruz.

İskele Meydanında dileyen istedğini yapabilir, içip yiyebilir... Tercih topluca bira eşliğinde midye tava, kalamar yemek. Ne demiş adı bilinmez bir ecdad büyüğü: "midye kavaklarda yenir, Rumelisi, Anadolusu fark etmez, yanında da bira içilir!" 

Dönüş ise tamamen size bağlı, geldiğimiz yoldan geri dönebilir ya da Hz. Yuşa Tepesine çıkan rampayı tırmanıp Beykoza iner sahil yolundan Üsküdara geçebilirsiniz. Diğer bir yol: saatini denk getirip vapur / motor ile Sarıyere geçip sahilden Beşiktaşa pedalamak. Tercih sizin...

Gelmeden önce hava durumuna bakıp tedbirli giyinmenizi öneririz, İstanbulun yanar döner havasına aldanmamak gerek. Bunun dışında bisikletinizin lastik çapına uygun iç lastiğinizin, yama takımı ve pompanızın yanınızda olmasına dikkat edin. Son olarak bisikletinizin vites - fren - jant - teker ayarlarının yapılmış olması önemli.

Keyifli pedallar!


İstanbul, Türkiye