Icon ios app
Strava
Free app for Android and iPhone

GPA opolskie (rajd IV)

28
APR
11:00 AM Sunday
Meet Up Spot Nysa, Hala Nysa, ul. Sudecka 23
Casual (No-Drop) / Rolling Hills

Wszystkich chętnych w ekspresowym tempie zgubić wielkanocne kilogramy zapraszamy na IV z kolei rajd w tegorocznej edycji! Spotykamy się w bogatej historycznie Nysie – pięknie położonej nad jez. Nyskim, na pograniczu Niziny Śląskiej i Przedgórza Sudeckiego – i stamtąd wyruszymy w kierunku Gór Opawskich. W ten sposób rozpoczniemy serię kilku bardziej wymagających i mocniej pofalowanych rajdów, a różnicę będzie czuć nie tylko w porównaniu do goszczącego nas dotychczas na Opolszczyźnie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego ;) Tym bardziej, że po cichu myślimy, aby przedostać się przez zieloną granicę do Czech… Tak na chwilkę, na jedną małą górkę… Najwyżej na dwie!

W kraju czy za granicą – trasa zostanie poprowadzona w taki sposób, aby dostarczyć emocji zarówno kolarzom świetnie znającym każdy okoliczny zakręt, jak i nastawionym na zupełnie nowe doznania przyjezdnym. Wiele radości powinny też przysporzyć wyremontowane w ostatnim okresie lokalne drogi i dróżki, które ze względu na ukształtowanie terenu niejednokrotnie układają się w dość niecodzienny sposób. Dla kogo dystans rzędu 115 km / 1300 m przewyższenia okaże się zbyt dużym wyzwaniem, ten będzie mógł skorzystać z wersji skróconej do ok. 75 km i pozbawionej największych trudności.

Plan i opis trasy, a także szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem naszego profilu na fb, poprzez klub na Stravie czy instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować :) Formularz rejestracyjny znajduje się na www.protimer.pl/bio/569, a w każdym z rajdów może wziąć udział do 150 Uczestników.

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

Strona rajdu: www.rajdydlafrajdy.pl/edycja-2019/opolskie
Plan trasy: www.strava.com/routes/16334543
Plan wersji MINI: www.strava.com/routes/17337078
[Powyższe plany tras mają charakter orientacyjny, a szczegóły mogą ulec jeszcze zmianom. Wersje ostateczne potwierdzimy na ok. tydzień przed rajdem.]

Nasze strony:
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy