Icon ios app
Strava
Free app for Android and iPhone

Mistrzowskie Otwarcie Sezonu 2019

30
MAR
10:00 AM Saturday
Meet Up Spot Karczma Koszwice / Rynek w Lublińcu
Casual (No-Drop) / Mostly Flat

Kontynuujemy zainicjowaną zeszłego roku tradycję i przed rozpoczęciem regularnych rajdów urządzamy MISTRZOWSKIE OTWARCIE SEZONU 2019! Spotykamy się pogonić z bocianami, zapolować na pierwiosnki i na poważnie rozpocząć wytop zimowego sadełka. Kręcić będziemy po Ziemi Lublinieckiej, w bezpośredniej bliskości Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą” – zupełnie swobodnie, spontanicznie i bezregulaminowo. Zamierzamy bowiem „się sobie” po zimowej przerwie przypomnieć (lub się poznać) i w luźnej atmosferze przejechać ulubiony dystans (dla już przebudzonych żwawa seteczka, dla jeszcze zaspanych – luźna siedem- lub osiemdziesiątka). Na koniec będzie też okazja „się sobie” przyjrzeć bez czapek i kasków, bo po uczciwie wykręconej pętelce zamierzamy chwilę pobiesiadować w Karczmie Koszwice.

Gospodarzami tego wczesnowiosennego wydarzenia będą rowerowi entuzjaści z Grupetto Lubliniec, w szczególności Trzej Muszkieterowie, którzy z zapałem święcą tryumfy w naszym cyklu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE - Rowerem przez Polskę”: nieposkromieni zwycięzcy klasyfikacji generalnej I i II edycji Piotr Jarząbek i Dawid Koza oraz bezustannie wyrywny i nieobliczalny łowca etapowych skalpów Mirosław Szraucner. W ramach zimowych przygotowań koledzy solidnie wylewali pot z czoła kładąc na okoliczne drogi świeże asfalty – na dodatek zdaje się w tajemnicy przed mapami Google czy Stravą, które nawierzchni zdatnych pod szosowe harce częstokroć po wytyczonym śladzie nie rozpoznają. Tym bardziej trzeba przyjechać i ocenić efekty!

Warto wiedzieć:
=> Ponieważ nie ma żadnych rejestracji czy formalności – startujemy o 10 spod Karczmy Koszwice, a o 10:30 z Rynku w Lublińcu. Pod Karczmą można spokojnie zostawić samochód, a po rajdzie wspólnie się posilić. Komu z jakichś powodów bliżej jednak do Lublińca – nie ma problemu, spotkamy się w Rynku.
=> Planowany przebieg trasy (ok. 108km): www.strava.com/routes/17427836.
=> ... jest i wersja MINI (ok. 80km): www.strava.com/routes/17754068
=> Tempo będzie wiosenno-rozgrzewkowe, czyli 25-30 km/h (charty pewnie pomkną na zwiady, ale spokojnie – tylna straż też już została zakontraktowana).
=> Przybyszów z daleka i bliska Karczma Koszwice zaprasza również na nocleg (65 zł/os., ze śniadaniem), a Gospodarze z Grupetto – na niedzielne „poprawiny”.
=> Wydarzenie jest nienumerowane i niebiletowane (czyli za zupełną darmoszkę, ale parę monet na jedzenie i picie warto mieć).

Nie udawaj niewinnego – Ciebie też zapraszamy!
RajdyDlaFrajdy, Grupetto Lubliniec, Karczma Koszwice