Strava
Free app for Android and iPhone

GPA mazowieckie - etap #10

11
JUL
9:30 AM Sunday
Meet Up Spot Celestynów
Casual (No-Drop) / Mostly Flat

Na X etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy na Mazowsze! Po dwuletniej przerwie wracamy w południowo-wschodnią część województwa, gdzie przycupnął rekreacyjnie nacechowany, niemal letniskowy Celestynów. Położony w sercu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego – czyli jednego z trzech członków Drużyny Zielonego Pierścienia Warszawy – wybornie nadaje się na miejsce startu i mety malowniczej trasy po tej części regionu. Na miejsce kusi dojechać np. pociągiem, bo podróż ze Stolicy zajmie niewiele dłużej niż zwykły przejazd tramwajem, a pozwoli ominąć zgiełk wielkiego miasta (ale oczywiście można też rowerem czy samochodem).

Od naszej poprzedniej wizyty w okolicy sporo się zmieniło – m.in. w związku z dokończeniem drogi S17, która przejęła część lokalnego ruchu samochodowego, a także pozwoliła uporządkować i wyremontować szereg pomniejszych szlaków komunikacyjnych (dzięki czemu mają teraz jeszcze bardziej rekreacyjny, wręcz rowerowy charakter!). W stosunkowo spokojnym jak dotąd otoczeniu walory krajobrazowe i przyrodnicze zyskały więc dodatkowe punkty za styl i prowadzenie! Atmosferze relaksu sprzyja też mocno wypłaszczony charakter pobliskich terenów, niemniej zrobimy co się da, żeby urozmaić przebieg zabawy 😉 – na monotonię i brak atrakcji z pewnością narzekać nie będziecie!

Którędy dokładnie powiodą trasy rajdu (a zwłaszcza ta najdłuższa) okaże się na wiosnę, gdy będzie już można coś więcej powiedzieć o stanie dróg po zimie, jak również o planowanych remontach. Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (ok. 175 km – ale spróbujemy porwać się na 200 km)
=> sportowa (ok. 115 km)
=> rekreacyjna (ok. 75 km)

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉
Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/399584274466342

Komplet informacji będzie można również znaleźć na portalu www.rajdydlafrajdy.pl, którego aktualizację do nadchodzącej edycji przewidujemy na połowę lutego. Nieco wcześniej, bo już z początkiem miesiąca, pojawią się zasady rozgrywania rajdów w roku 2021, regulaminy, informacje dotyczące rejestracji, a przede wszystkim – otworzymy zapisy! 🙂

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy