Strava
Free app for Android and iPhone

GPA podkarpackie - rajd #12

1
AUG
9:30 AM Sunday
Meet Up Spot Powiat Strzyżowski
Tempo / Rolling Hills

Na XII etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy na Podkarpacie, gdzie chcielibyśmy Was zabrać w region kolarsko stosunkowo jeszcze mało znany (przynajmniej szosowo). Gospodarzem rajdu – oczywiście po raz pierwszy – będzie jedna z miejscowości Powiatu Strzyżowskiego, który już z radością oczekuje najazdu wszelkiej maści rowerzystów z frajdownego peletonu 😉 Areną naszych zmagań będą fantastyczne pod wieloma względami tereny Pogórza Strzyżowskiego i Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, które dla nas stały się prawdziwym odkryciem minionego roku (po pierwsze widokówki i wskazówki nt. przyrodniczych atrakcjach regionu można zajrzeć np. tutaj: https://strzyzowski.pl/tourism/atrakcje-przyrodnicze).

W szerszym ujęciu Pogórze Strzyżowskie to urokliwie falujący obszar rozpościerający się od doliny Wisłoki na zachodzie po krętą dolinę Wisłoka na wschodzie (tak, tak – to nie literówki!). Natomiast drogi w pobliżu Strzyżowa czy Frysztaka położone są nieco na uboczu bardziej popularnych szlaków i destynacji. Tutejsze wzgórza są niezwykle malownicze, cokolwiek tajemnicze i cudownie wyciszające. Choć amplitudy zmiany wysokości nie powodują od razu szybszego drżenia łydek, to trasy potrafią być wymagające – a że wyraźnie przybyło tych lepszych asfaltów, to i przyjemność z jazdy wskoczyła na odpowiednio wyższy poziom. Nie twierdzimy przy tym bynajmniej, że „nikt tu wcześniej nie kręcił”, ale w porównaniu do wielu podkarpackich lokalizacji segmenty na stravie nie są przesadnie obładowane, a okolica zdecydowanie jest warta bliższego poznania.

Którędy dokładnie pobiegną trasy rajdu okaże się na wiosnę, gdy będzie można coś już więcej powiedzieć o stanie dróg po zimie, jak również planowanych remontach. Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (ok. 175 km)
=> sportowa (ok. 115 km)
=> rekreacyjna (ok. 75 km)

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉
Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/1065764670514645

Komplet informacji będzie można również znaleźć na portalu www.rajdydlafrajdy.pl, którego aktualizację do nadchodzącej edycji przewidujemy na połowę lutego. Nieco wcześniej, bo już z początkiem miesiąca, pojawią się zasady rozgrywania rajdów w roku 2021, regulaminy, informacje dotyczące rejestracji, a przede wszystkim – otworzymy zapisy! 🙂

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy