Icon ios app
Strava
Free app for Android and iPhone

GPA śląskie (rajd III)

27
APR
11:00 AM Saturday
Meet Up Spot H2Ostróg, ul. Zamkowa 4, Racibórz
Casual (No-Drop) / Mostly Flat

Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich – tak brzmi pełna nazwa Parku Krajobrazowego, którego przemierzenie postawiliśmy za cel główny tegorocznego rajdu w woj. śląskim! Na siedzibę startu i mety wybraliśmy jedną z historycznych stolic Górnego Śląska, czyli odzyskujący swój dawny blask Racibórz. Przy tej okazji otrzemy się więc znów o Odrę – i może tym razem uda się ją nawet zobaczyć, a w pewnym sensie i przekroczyć, bo przejedziemy nad utworzonym na niej przeciwpowodziowym „kanale ulgi”. [Swoją drogą ciekawe czy ktoś wie, gdzie do tej pory przejeżdżaliśmy w pobliżu Odry? Było to w 2 miejscach, jedynie symbolicznie i bez widoku rzeki.]

Malowniczych scenerii podczas rajdu oczywiście nie zabraknie, a na rozkładzie mamy choćby spektakularny widok na jez. Rybnickie. Którędy dokładnie pojedziemy okaże się, gdy przyjdzie czas ocenić szkody, jakie asfaltom wyrządziła zima. Niemniej należy spodziewać się trasy o umiarkowanym stopniu trudności – z początku płaskiej, a dopiero następnie nieco pofałdowanej, co szczególnie powinno ucieszyć zwolenników wersji skróconej. Skoro bowiem jest taka możliwość, to ponownie zaproponujemy 2 warianty – pełny dystans o długości ok. 115 km, a krótszy ok. 80 km.

Plan i opis trasy, a także szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem naszego profilu na fb, poprzez klub na Stravie czy instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować :) Formularz rejestracyjny znajduje się na www.protimer.pl/bio/569, a w każdym z rajdów może wziąć udział do 150 Uczestników.

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

ZAPRASZAMY!!
Rajdy Dla Frajdy

Strona rajdu: www.rajdydlafrajdy.pl/edycja-2019/slaskie
Plan trasy: www.strava.com/routes/17336953
Plan wersji MINI: www.strava.com/routes/16315401
[Powyższe plany tras mają charakter orientacyjny, a szczegóły mogą ulec jeszcze zmianom. Wersje ostateczne potwierdzimy na ok. tydzień przed rajdem.]

Nasze strony:
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy