Strava
Free app for Android and iPhone

GPA małopolskie - rajd #8

30
MAY
9:30 AM Sunday
Meet Up Spot Myślenice
Tempo / Killer Climbs

Na VIII etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy do Małopolski! Gospodarzem rajdu ponownie będą Myślenice, które stanowią znakomitą bazę do bliższych i dalszych eskapad w malownicze rejony Beskidu Wyspowego. Samo miasto spokojnie i konsekwentnie staje się coraz bardziej interesujące dla odwiedzających, a dysponując tak atrakcyjnym terenem rekreacyjnym jakim jest Zarabie – oferuje coraz więcej i więcej możliwości na aktywne spędzenie czasu.

Podobnie jak w poprzednich latach, etap małopolski z pewnością będzie należał do najbardziej wymagających w całej edycji. W okolicy nie brakuje bowiem podjazdów (i zjazdów!), które pozwalają wykazać się umiejętnościami jazdy „w górach”, a niekiedy nawet wymagają głębszego sięgnięcia do posiadanych rezerw mocy – oczywiście wszystko z uwzględnieniem charakteru naszej zabawy. Nie zawahamy się wytyczyć rundy prowadzącej drogami bocznymi, rzadziej uczęszczanymi – ale jednocześnie bardzo przyjemnymi krajobrazowo i bezpiecznymi (pod warunkiem zachowania zdrowego rozsądku!)

Którędy dokładnie powiodą trasy rajdu (a zwłaszcza ta najdłuższa) okaże się na wiosnę, gdy będzie już można coś więcej powiedzieć o stanie dróg po zimie, jak również o planowanych remontach. Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (ok. 160 km)
=> sportowa (ok. 115 km)
=> rekreacyjna (ok. 75 km)

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉
Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/903948677097722

Komplet informacji będzie można również znaleźć na portalu www.rajdydlafrajdy.pl, którego aktualizację do nadchodzącej edycji przewidujemy na połowę lutego. Nieco wcześniej, bo już z początkiem miesiąca, pojawią się zasady rozgrywania rajdów w roku 2021, regulaminy, informacje dotyczące rejestracji, a przede wszystkim – otworzymy zapisy! 🙂

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy